, ,

بازدید شهردار و اعضای شورای شهر جدید هشتگرد

شهردار شهر جدید هشتگرد استان البرز در بازدید از کارگاه های مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ساوجبلاغ گفت: مهارت آموزی موجب ایجاد اشتغال مولد می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز، شهردار و اعضای شورای شهر شهرداری شهر جدید هشتگرد از کارگاه های مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ساوجبلاغ بازدید کردند.

اصغر آقائی، شهردار شهر جدید هشتگرد در این بازدید با بیان اینکه ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی، کار و کار آفرینی برای دست یابی به فرصت های شغلی پایدار بسیار حائز اهمیت است، گفت: آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای تأثیر مهمی در رشد و توسعه اقتصاد و توانمند سازی منابع انسانی دارد .
آقائی گفت: در هر کشوری، جوانان به عنوان مهمترین سرمایه انسانی آن کشور محسوب می شوند که اگر از ظرفیت آنان به طور مطلوب و صحیح استفاده نشود به تهدیدی بزرگ تبدیل می شود که این امر لزوم کسب مهارت برای ایجاد اشتغال را دو چندان می کند.
وی  تصریح کرد:حمایت از کسب و کارهای خانگی مبتنی بر ظرفیت های بومی و محلی راهکاری است که علاوه بر رونق تولید و اشتغالزایی برای افراد، پیامدهای مثبت اجتماعی به همراه دارد و باعث کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های مختلف خواهد شد.

در ابتدابی این بازدید، ناصر محمدی، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ساوجبلاغ ضمن خوش آمدگویی به ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای در استان و شهرستان پرداخت و رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را مهارت آموزی و ارتقاء مهارت دانست.

محمدی افزود: یکی از راهبردهای پنجگانه نقشه راه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای توسعه تعاملات است که با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان و شهرستان، با برخی از دستگاه ها و صنایع تفاهمنامه آموزشی منعقد شده که با هم افزایی بین دستگاه ها می توان در هر زمینه ای  به نتایج مطلوب تر رسید.

مرکز آموزش فنی و حرفه ای ۹ دی شهرستان ساوجبلاغ دارای ۱۲ کارگاه آموزشی ویژه خانم ها(خیاطی و چرم،گلهای آپارتمانی و ..) و آقایان(الکترونیک،برق صنعتی،تراشکاری،فرزکاری،برق خودرو و ..) در شهر جدید هشتگرد در حال فعالیت است.